Πήρε βαθμό στη Ριζούπολη από τον Απόλλωνα η Λαμία....

lifespeed.gr

Για την 12η αγωνιστική της Super League.

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ματς στην Ριζούπολη ανάμεσα στον Απόλλων Σμύρνης και την Λαμία για την 12η αγωνιστική της Super League.

Ο Απόλλωνας Σμύρνης έχασε ένα σωρό κλασικές ευκαιρίες ως το 88' όταν και κατάφερε να ανοίξει το σκορ, όμως ένα λάθος της άμυνας έδωσε την ευκαιρία στη Λαμία να κλέψει τελικά τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) με ένα εύστοχο πέναλτι στο φινάλε.

Στο 88ο λεπτό, ο Ελμπάζ με ψύχραιμη προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Δύο λεπτά αργότερα ο Κύργιας ανέτρεψε τον Όμο στην περιοχή, ο ρέφερι έδωσε πέναλτι και ο Πίτι έδωσε τον βαθμό για τη Λαμία (90+2’).

Απόλλων Σμύρνης (Ζόραν Βούλιτς): Τσόβιτς, Κοντοές, Κύργιας, Κονέ, Αλμπάνης, Μάατσι (66’ Σιατραβάνης), Ανιέτε, Καστιγέχος (52’ Ελμπάζ), Μπιτζιμίν, Παπάζογλου, Κούρος

Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Ασίγκμπα, Παντελιάδης (63’ Αναστασόπουλος), Κουκόλης, Κουτρομάνος, Βασιλαντωνόπουλος, Όμο, Μπλάζιτς, Λινάρδος (50’ Πίτι), Βουό, Βάντερσον (79’ Ακόστα)