Ο ΠΑΟΚ νίκησε τον πολύ καλό Παναθηναϊκό με 2 γκόλ του Πρίγιοβιτς 0-3....

lifespeed.gr

Α.Χ.

Ο ΠΑΟΚ νίκησε και στην Λεωφόρο τον πολύ καλό Παναθηναικό  για κάτι παραπάνω από ένα ημίχρονο Παναθηναϊκό με 2 γκόλ του Πρίγιοβιτς με  0-3

Ο Παναθηναϊκός μπήκε καλύτερα μετά το πρώτο τέταρτο, πίεσε τον ΠΑΟΚ αλλά ο πολύ καλός Πασχαλάκης με εντυπωσιακές επεμβάσεις κράτησε στο «μηδέν» τους γηπεδούχους.

Μια πίεση ψηλά και μια σπόντα του διαιτητή έβγαλε τον Πρίγιοβιτς τετ α τετ  με τον τερματοφύλακα και από κοντά έγραψε από κοντά το 0-1.

Με την έναρξη του δευτέρου  ημιχρόνου  ο Παναθηναϊκός έχασε  κάποιες ευκαιρίες για να κάννη το 1-1, αλλά ο ΠΑΟΚ έκανε το 0-2 στο 65′ με τον Πέλκα με καθαρό φάουλ  να παίρνει  τη μπάλα  και τον  Πρίγιοβιτς μετά από μια πάσα του Πέλκα  να κάνει το  0-2.

Το  0-3 πέτυχε ο Σάκχοφ  στο 85΄ στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, μετά από γύρισμα του Μάτος στην μικρή περιοχή.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Βλαχοδήμος, Ινσούα, Γιόχανσον, Κολοβέτσιος, Κουρμπέλης (85' Οικονόμου), Κάτσε, Τζανδάρης, Λουντ (16' λ.τρ. Μυστακίδης), Μουνιέ, Δώνης (64' Μολίνς), Λουτσιάνο,

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Κρέσπο, Μαουρίσιο, Κάνιας, Μπίσεσβαρ (82' Σάκχοφ), Μακ (69' Ελ Καντουρί), Πέλκας (73' Λημνιός), Πρίγιοβιτς.